Piknikutekk Muhu tikandimotiividega, beež 90x140cm

34.90 

Muhu saaniteki mustrist inspireeritud Muhu tikandimotiividega beež piknikutekk punase PVC-ga.

Laost otsas

Muster

Lillkirjadega madalpistes tikkimise mood levis Muhusse 19. sajandi viimasel veerandil Lihula kaudu, kuna muhulastel oli Läänemaaga tihedad majandussidemed.

Lihula kandi Alaküla-Äärekülas Kure saunas elanud Vilhelmine Jõgi (1878-1973) ja tema õde Marie-Anete Ell (1885–1949) olid silmapaistvad Läänemaa tikkimismeistrid. 1907.–1909. aastal lõid nad täiesti uue ja omanäolise looduslähedase tikkimislaadi, mis leidis ohtralt järgijaid ja edasiarendajaid. Varasemate fantaasialillede kõrval ilmusid tekkidele äratuntavad aia- ja metsalilled ja -taimed – pojengid, kibuvitsaõied, moonid, astrid, murtudsüdamed, meelespead, kannikesed, sireliõied, maikellukesed, maasikad, sõnajalalehed, kadaka- ja 7 kuuseoksad. Kaasaegsete mälestuste järgi käinud õed metsas ja lillepeenra ääres, noppinud õisi, joonistanud need paberile ning sobitanud mustriteks. Õied on enamasti koondatud segalillekimpudesse, mis on sageli seotud paelaga või vaasi asetatud.

Nii jõudiski mooni ja rukkilille motiividega tikand meid inspireerinud saanitekile.

Materjalid

Piknikuteki mustrikangas on valmistatud 100% puuvillast, aluskangas on veekindel PVC.

Lahtise piknikuteki mõõtmed on 90x140cm.

Kokkupakitud piknikuteki mõõtmed on 25×33 cm.

Trükimustri paigutus toodetel võib varieeruda.

 Hooldus

Piknikutekk on masinpestav 40 kraadiga. Soovitame pesta koos samavärviliste kangastega.  Tootele ei sobi pleegitamine ja tugev trummelkuivatus.

Kaal 0.617 kg
Tootekood: 4744445012131 Kategooria: Sildid: , ,
Uuendan…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.