Müts Valjala vöökirjas (punane)

35.00 

Valjala vöökirjast inspireeritud mustriga müts.

Laos

Laos olevad tooted jõuavad tellijani 3 tööpäeva jooksul ja järeltellimusel olevad tooted kuni 21 tööpäeva jooksul.

Muster

Valjala asub Saaremaal. Valjalat tuntakse Eesti ajaloos eelkõige paigana, kus lõppes muistne vabadusvõitlus. Selle sündmuse tunnistajaks on Valjala keskusest umbes poolteise kilomeetri kaugusel asuv maalinn – castrum Waldia, mida Läti Henrik oma kroonikas iseloomustab kui tugevaimat Saaremaal.

Just siin peeti 1227.aastal nõu kihelkonnavanematega ning otsustati orduväele pakkuda rahu ja vastu võtta ristiusk. Just siia lasid kristlased saavutatud võidu auks ehitada kabeli, millest juurde- ja ümberehitamiste tulemusena kujunes tänane Valjala kirik. Arhitektuuriajalugu tunneb Valjala kirikut kui vanimat säilinud maakirikut Eestimaal.

Vöö muster tekib villaste lõngadega linasele põhjale. Kiri võib kooneda erinevatest osadest, mõlemal äärel on äärekiri ja keskel keskkiri. Meie kasutatud muster on Valjala vöö keskkiri.

Seni vanim kirivöötehnikas leid Eestis pärineb 13.-14. sajandist Iisaku kandist Jõuga kalmest. Esimesed kirjalikud teated kirivöödest on aga 17. sajandist.

Vöö on meie rahvarõivaste juures küll väikeseks aga oluliseks osaks. Vööl on mitu ülesannet. Vöö mustritel ja lõngadel oli ka kaitsev ülesanne, mõnda vööd on kasutatud ka ravimise eesmärgil.

Materjal

100 % meriinovill. Ei hammusta.

Hooldus

Pesta võib pesumasinas villase jaoks mõeldud programmiga.

Kaal 0.114 kg
Tootekood: 4744445012063 Kategooria: Sildid: ,
Uuendan…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.